gru
22

Czwarta część „Millenium” w przygotowaniu

Wspaniała wiadomość dla fanów Steiga Larssona! Powstanie czwarta część wyjątkowego cyklu kryminalnego „Millenium”.  Autorem kolejnego tomu będzie David Lagercrantz, znany w Polsce z biografii słynnego piłkarza Zlatana Ibrahmovicia.


Pierwsza książka ze znakomitego cyklu „Millenium” Stiega Larssona – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – ukazała się w Szwecji w 2005 roku już po śmierci autora (ten wybitny szwedzki dziennikarz zmarł w Sztokholmie w 2004 roku) i szybko stała się bestsellerem. Kolejne części – Dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Zamek z piasku, który runął – powieliły sukces pierwszej. Trylogia „Mllenium” sprzedała się w 75 mln. egzemplarzy w 50 krajach i dwukrotnie została przeniesiona na ekran (obok zdjęcie z jednej z filmowych adaptacji). W Polsce powieści Larssona ukazały się w 2009 roku (pierwszy tom przetłumaczyła Beata Walczak-Larsson, drugi – Paulina Rosińska, a trzeci – Alicja Rosenau) i cieszą się do dziś ogromną popularnością.

Niedawno wydawnictwo Nordstedts, z którym związany był zmarły pisarz, ogłosiło, że powstanie kolejna książka oparta na motywach cyklu Larssona. Autorem będzie David Lagercrantz – znany polskiemu czytelnikowi z biografii piłkarza Zlatana Ibrahimovicia (książka Ja, Ibra: moja historia ukazała się w Polsce w 2012 r. w tłumaczeniu Barbary Bardadyn). Prace nad tekstem już trwają.

Premiera kolejnego tomu słynnego cyklu jest planowana na sierpień 2015 r. – wtedy przypada 10. rocznica ukazania się powieści Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet otwierającej „Millenium”.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/bedzie-czwarta-czesc-przygod-lisbeth-salander-napisze-ja-autor-biografii-ibrahimovicia,380476.html

|