gru
27

Agnieszka Holland wyreżyseruje nowe „Dziecko Rosemary”

Kilka miesięcy temu amerykańska stacja telewizyjna NBC zapowiedziała nakręcenie serialowej wersji Dziecka Rosemary – znakomitego filmu Romana Polańskiego z 1968 roku. Już wiadomo, że tym razem za kamerą stanie Agnieszka Holland – wybitna polska reżyserka.

Najsłynniejsza książka Iry Levina (którą w Polsce wydano w tłumaczeniu Bogdana Barana) zostanie przeniesiona na ekran po raz drugi. Czy jednak jakakolwiek ekranizacja jest w stanie dorównać kultowemu filmowi Romana Polańskiego z 1968 roku? Przekonamy się niebawem – zadanie stworzenia serialu powierzono Agnieszce Holland. Jak mówi sama reżyserka, nakręcenie horroru jest dla niej wspaniałym wyzwaniem.

W Dziecku Rosemary młode małżeństwo wprowadza się do kamienicy, z którą związanych jest kilka makabrycznych historii. Wkrótce Rosemary w niejasnych okolicznościach zachodzi w ciążę. Dziwne wydarzenia się mnożą, a przyszła matka zaczyna podejrzewać swoich sąsiadów o uprawianie satanistycznych praktyk. Czy rzeczywiście sympatyczni staruszkowie chcą przejąć dziecko Rosemary?

Niewiele wiadomo o serialowej ekranizacji doskonałej powieści amerykańskiego pisarza. Na pewno akcja zostanie przeniesiona z Manhattanu do francuskiej stolicy. Czy Rosemary i Guy będą używać smartfonów i tabletów? Kto wcieli się w postaci mistrzowsko wykreowane przez Mię Farrow, Johna Cassavetesa i Ruth Gordon? Te pytania nurtują fanów filmu Polańskiego, którzy na forach internetowych nie kryją swego oburzenia serialowym projektem.

Premiera Dziecka Rosemary Agnieszki Holland zapowiedziana jest na 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/holland-wyrezyseruje-dziecko-rosemary-polka-kreci-serial-dla-amerykanow,378758.html

|