sty
4

Powieść Pilcha niebawem na ekranie

Już w styczniu na ekrany kin trafi nowy wspaniały film wybitnego reżysera Wojciecha Smarzowskiego Pod Mocnym Aniołem. Będzie to ekranizacja nagrodzonej prestiżową Nagrodą Literacką Nike powieści Jerzego Pilcha pod tym samym tytułem.

Pod Mocnym Aniołem to najnowsza produkcja Wojciecha Smarzowskiego (znanego z takich filmów jak Wesele, Drogówka czy Róża). Zdjęcia realizowano w Krakowie i Małopolsce. Scenariusz został oparty na wyjątkowej książce Jerzego Pilcha, którą wyróżniono Literacką Nagrodą Nike w 2001 roku. Tę znakomitą powieść przetłumaczono na wiele języków  (angielski, bułgarski, estoński, francuski, hiszpański, holenderski, litewski, niemiecki, norweski, rosyjski, serbski, słowacki, słoweński, ukraiński i włoski). 

Pod Mocnym Aniołem
to historia Jerzego (w tej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza), pisarza i alkoholika, który postanawia się zmienić pod wpływem miłości i przestać pić. Jednak jego abstynencja nie trwa długo – bohater niebawem upija się w barze Pod Mocnym Aniołem i wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka innych pacjentów (w te postaci wcielili się: Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska i Krzysztof Kiersznowski). Wszyscy oni w ramach leczenia przedstawiają swoje historie – niekiedy zabawne, a niekiedy wstrząsające. 

Pod Mocnym Aniołem
wejdzie na ekrany kin już 17 stycznia.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30492,pod-mocnym-aniolem-w-styczniu-w-kinach.html

|