sty
18

Paszport „Polityki” dla Ziemowita Szczerka

Ziemowit Szczerek otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki” w kategorii literatura. Nagrodzona książka to Przyjdzie Mordor i nas zje czyli Tajna historia Słowian.

Ziemowit Szczerek jest wybitnym dziennikarzem i pisarzem, autorem opowiadań publikowanych m.in. w takich czasopismach jak Lampa czy Studium, współautorem książki Paczka radomskich, a także tłumaczem (przełożył m.in. Upadek i demoralizację na Derby Kentucky Huntera S. Thompsona). Nagrodzona książka to Przyjdzie Mordor i nas zje czyli Tajna historia Słowian – wspaniały reportaż o podróży na Ukrainę. Ta wyjątkowa i przewrotnie napisana relacja, pokazuje, że każda wyprawa – na przykład na ziemie ukraińskie – może stanowić początek konfrontacji z samym sobą.

Corocznie przyznawane przez tygodnik „Polityka” Paszporty stanowią symboliczny dokument tożsamości, otwierający artystom drogę w świat. Tym znakomitym wyróżnieniem honoruje się twórców, którzy przekraczają granice w sztuce i trafiają nie tylko do krajowego, ale również zagranicznego odbiorcy. Nagrody przyznaje się w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i literatura.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30555,ziemowit-szczerek-z-paszportem-polityki.html

|