sty
19

Rumuńscy widzowie poznają „Kajtusia Czarodzieja”

Reżyserowane przez Konrada Dworakowskiego przedstawienie Kajtuś Czarodziej (na podstawie powieści Janusza Korczaka) to pierwsza  premiera teatralna w 2014 r. w Rumunii. Spektakl – zrealizowany przy współudziale Instytutu Książki oraz Instytutu Polskiego w Bukareszcie – grany jest na scenie Teatru dla Dzieci i Młodzieży Luceafărul w Jassach.

Przedstawienie, którego scenariusz został oparty na wspaniałej książce Janusza Korczaka – wybitnego polskiego pedagoga i pisarza – jest przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To historia małego czarodzieja-samouka. Kajtuś za pomocą czarów próbuje ulepszyć świat. Uczy się przy tym odpowiedzialności, wytrwałości oraz odwagi. Tekst na język rumuński przetłumaczyła Elena Larco.

Spektakl spodobał się rumuńskim widzom. W pierwszych recenzjach zwrócono uwagę na wysoki poziom przedstawienia, wyjątkową scenografię, ciekawe efekty video, a także niewątpliwe walory edukacyjne. 

Kajtuś Czarodziej
będzie obecny w repertuarze Teatru Luceafărul przez co najmniej dwa najbliższe sezony.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30568,polsko-rumunski-kajtus-czarodziej.html

|