sty
22

Spotkanie z poezją Juana Gelmana

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza BO-NO-BO (mieszcząca się przy Małym Rynku 4 w Krakowie) zaprasza na spotkanie z twórczością wybitnego argentyńskiego poety Juana Gelmana, które odbędzie się dziś, 22 stycznia 2014 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Juan Gelman był znakomitym argentyńskim poetą, laureatem najbardziej prestiżowych nagród literackich (m.in. Nagrody im. Cervantesa – nazywanej Noblem hiszpańskiego kręgu kulturowego). Do tej pory jego wyjątkowe utwory przełożono m.in. na angielski, niemiecki, turecki, niderlandzki, włoski czy szwedzki. Parę miesięcy temu nakładem wydawnictwa EMG ukazała się książka z poezją Gelmana – dwujęzyczna antologia Wiersze wybrane (w tłumaczeniu Carlosa Marrodana Casasa, Marty Eloy Cichockiej, Marcina Kurka i Marty Pawłowskiej).

Współorganizatorami dzisiejszego spotkania w Księgarni Kawiarni Podróżniczej  BO-NO-BO są Instytut Cervantesa w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Księgarnia Hiszpańska Elite. Wspaniałe wiersze Juana Gelmana będą czytane zarówno w wersji polskiej jak i hiszpańskiej.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30587,glos-poety-nie-milknie.html

|