lut
6

Komiks o Warszawie wyróżniony

Wyjątkowy komiks Zaduszki – autorstwa wybitnej pisarki Rutu Modan – został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem jury na festiwalu komiksu w Angoulême (Francja). Zaduszki to wspaniała opowieść o długo skrywanych sekretach i skomplikowanych więzach rodzinnych.

Rutu Modan znamy przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanej książki Rany wylotowe, która ukazała się w Polsce w 2010 roku w przekładzie Agnieszki Murawskiej. Również drugi wydany w naszym kraju komiks tej znakomitej izraelskiej pisarki (w tłumaczeniu Zuzanny Solakiewicz) ma szansę podbić serca czytelników. 

Zaduszki
to historia Reginy Segal, która postanawia zabrać swoją wnuczkę Mikę do Warszawy. Chce odnaleźć posiadłość, którą jej rodzina straciła podczas II wojny światowej. Jednak po opuszczeniu Izraela, odzyskanie dawnej posiadłości przestaje być priorytetem Reginy. Tymczasem Mika poznająca współczesną Warszawę, odkrywa także rodzinny sekret. Zaduszki wyróżniają się niespodziewanymi zwrotami akcji, pełno tu humoru, wzruszeń, a także refleksji nad relacjami polsko-żydowskimi.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu odbywający się we francuskim Angoulême to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego rodzaju w Europie, a zarazem jedna z najważniejszych na świecie.  

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30660,komiks-o-warszawie-nagrodzony-w-angoul%C3%AAme.html

|