lut
14

Kolejna edycja Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Już po raz trzeci rusza nabór na stypendia pobytowe w ramach projektu Wyszehradzkie Rezydencje Literackie przeznaczonego dla pisarzy, poetów, tłumaczy literatury, krytyków, eseistów i dziennikarzy z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Tegoroczna edycja tego wyjątkowego programu umożliwi aż 32 rezydentom realizowanie własnych projektów literackich w czterech Instytucjach Goszczących – w Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie lub Pradze – w wybranym okresie: od 1 maja do 12 czerwca 2014 r. lub od 1 września do 30 listopada 2014 r.

Adresatami Wyszehradzkich Rezydencji Literackich są wybitni polscy, czescy, słowaccy i węgierscy pisarze, poeci, tłumacze literaccy, krytycy i dziennikarze. Stypendyści zostaną wybrani na podstawie indywidualnych aplikacji przesłanych za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia Willa Decjusza.

Celem tego znakomitego programu jest coroczne goszczenie w każdym kraju Grupy Wyszehradzkiej stypendystów ze wszystkich czterech państw, wspieranie ich pracy oraz tworzenie platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój oraz promocję wspaniałej literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci
,30688,wyszehradzkie-rezydencje-literackie.html

|