mar
13

Spotkanie z dr hab. Katarzyną Kłosińską

Już dziś, 13 marca 2014 r. o godzinie 12:00 w Sali Mickiewicza pod Kopułą (Collegium Maius, ul. Fredry 10 w Poznaniu) odbędzie się spotkanie z dr hab. Katarzyną Kłosińską.

Katarzyna Kłosińska to wybitna językoznawczyni z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, a także sekretarz Rady Języka Polskiego PAN oraz autorka wielu znakomitych książek popularyzujących i publikacji naukowych. W Programie 3 Polskiego Radia prowadzi popularną audycję „Co w mowie piszczy”, podczas której przedstawia słuchaczom historię języka polskiego i tłumaczy jego zawiłości.  

Przed i po spotkaniu będzie można kupić książki dr hab. Katarzyny Kłosińskiej – m.in. wydaną w 2013 r. Co w mowie piszczy, zbiór ciekawych pytań dotyczących języka polskiego wraz z odpowiedziami (np. – czy wysyłamy SMS czy SMS-a? Na numer czy pod numer telefonu? Czy poprawne jest wyrażenie „pójść na piechotę”?).

Spotkanie z dr hab. Katarzyną Kłosińską potrwa do godz. 14:00.

Źródło tekstu i grafiki: http://publicat.pl/publicat/aktualnosci/zapraszamy-na-spotkanie-z-dr-hab-katarzyna-klosinska-6845.html

|