mar
28

„Dzienniki kołymskie” po angielsku

Jacek Hugo-Bader jest dziś gościem festiwalu literackiego w Oxfordzie, gdzie promuje swój reportaż Dzienniki kołymskie, który właśnie ukazał się na rynku brytyjskim. Rozmowę z tym znakomitym polskim dziennikarzem przeprowadzi Susan Hitch.

Dzienniki kołymskie – po które od niedawna może sięgnąć angielski czytelnik – to wyjątkowy zbiór zapisków z podróży Jacka Hugo-Badera wzdłuż Traktu Kołymskiego. Polski dziennikarz przemierzył wtedy aż 2025 kilometrów! To przełożyło się na wiele doświadczeń, spotkań, dyskusji i emocji. W tej wspaniałej książce krótkie reportaże przeplatają się z notatkami składającymi się na dziennik podróży.

Oxford Literary Festival ruszył 22 marca 2014 r. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne skupia wielu wybitnych pisarzy z całego świata – w tym roku uczestniczą w nim m.in.: Margaret Atwood, John Banville, Ian McEwan czy Orhan Pamuk. Festiwal zakończy się 30 marca 2014 r.

Jacek Hugo-Bader należy do najchętniej tłumaczonych polskich autorów. Jego reportaże przełożono m.in. na angielski, francuski, niemiecki, szwedzki i hebrajski. W Wielkiej Brytanii ukazały się jak dotąd dwie książki polskiego dziennikarza – Biała gorączka i Dzienniki kołymskie. Obie przełożyła Antonia Lloyd-Jones.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30930,jacek-hugo-bader-w-oxfordzie.html

|