kwi
8

Nabór na warsztaty przekładowe

Do 22 kwietnia 2014 r. można wysyłać zgłoszenia kandydatów na warsztaty przekładowe (rumuńsko-polskie i polsko-rumuńskie), które odbędą się w dniach 23-27 czerwca 2014 r. w Călimăneşti.

Instytut Książki, Instytut Polski w Bukareszcie oraz Instytut Kultury Rumuńskiej zapraszają na polsko-rumuńskie i rumuńsko-polskie warsztaty tłumaczeniowe, które będą miały miejsce w Călimăneşti (200 km od Bukaresztu) 23-27 czerwca 2014 roku.

Warsztaty organizowane są z myślą o tłumaczach początkujących bądź tych, którzy są zainteresowani przekładem literackim z rumuńskiego na polski oraz z polskiego na rumuński. Mają na celu rozwijanie i doskonalenie umiejętności przekładowych, poszerzenie znajomości współczesnej literatury polskiej i rumuńskiej oraz zdobycie praktycznych umiejętności pozyskiwania wydawców dla tłumaczeń. Zajęcia poprowadzą Kazimierz Jurczak, Tomasz Klimkowski, Constantin Geambasu i Cristina Godun. W programie przewidziano także spotkania z wydawcami i literaturoznawcami.

Od kandydatów oczekuje się biegłej znajomości języka polskiego i rumuńskiego pozwalającej na prace przekładowe i komunikację w trakcie prowadzonych dwujęzycznie warsztatów. Kandydat może mieć w swoim dorobku najwyżej jedno tłumaczenie opublikowane w formie książki. Należy złożyć aplikację zawierającą list motywacyjny z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, miejsce pracy/uczelnia, data urodzenia, miejsce zamieszkania, telefon, e-mail), opisem doświadczenia tłumaczeniowego, planów, zainteresowań oraz opcjonalnie bibliografią tłumaczeń), a także tłumaczenia czterech fragmentów przygotowanych przez organizatorów. Próbki można pobrać na stronie internetowej Instytutu Książki – czyli tutaj.

Aplikacje należy przesłać e-mailem do 22 na adres:
Nicoleta Vuţescu
Institutul Cultural Român
nicoleta.vutescu@icr.ro (przekłady na rumuński);

Tomasz Pindel
Instytut Książki
t.pindel@instytutksiazki.pl (przekłady na polski).

Organizatorzy poinformują o wynikach naboru do 15 maja 2014 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/w-instytucie,o-nas,30904,nabor-na-polsko-rumunskie-warsztaty-przekladowe.html

|