kwi
14

„Jeż Jerzy” po angielsku

Najpopularniejszy polski jeż podbija świat! 9 kwietnia 2014 r. miała miejsce premiera anglojęzycznej wersji albumu o Jerzym, znanym z komiksów autorstwa Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Wersję elektroniczną komiksu można nabyć już za 0,99 centów!

Jeż Jerzy to cykl wyjątkowych komiksów (do tej pory ukazało się ich aż dziesięć), którego bohaterem jest zwariowany Jeż. To właśnie on bezlitośnie wykpiwa nasze narodowe wady i słabości. Autorzy – Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – to wybitni artyści, obaj znani m.in. z ukazujących się na łamach prasy komiksów z serii Tymek i Mistrz.  

Warto przypomnieć, że w 2011 w polskich kinach mogliśmy oglądać pełnometrażowy animowany film będący ekranizacją przygód Jeża Jerzego. Była to pierwsza polska animacja kinowa przeznaczona dla dorosłych widzów. Film został doceniony m.in. na prestiżowym festiwalu w czeskich Karlovych Varach, okazał się też jednym z najważniejszych azjatyckich wydarzeń ze świata animacji (uhonorowano go m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Kreskówek i Animacji w Seulu).  

Obecnie pierwszy tom komiksu o Jerzym został przetłumaczony na język angielski i umieszczony na amerykańskiej platformie cyfrowej comixology.com, która zapewnia możliwość zakupu komiksów oraz czytania ich na smartfonach, tabletach oraz online. Obecnie w ofercie Comixology znajduje się ponad 45 000 znakomitych komiksów, książek i powieści graficznych, a łączna suma pobrań przekroczyła już 206 milionów! 

George the Hedgehog
– bo taki tytuł nosi komiks o Jerzym w wersji angielskiej –  na pewno znajdzie wielu fanów również poza Polską!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31018,jez-jerzy-podbija-swiat.html

|