kwi
25

Warsztaty dla tłumaczy języka niemieckiego

Ruszają zapisy na piątą edycję warsztatów tłumaczeniowych „Kein Kinderspiel/No Child’s Play” organizowanych przez Niemiecką sekcję IBBY Arbeitskreis für Jugendliteratur e.V oraz Robert Bosch Stiftung. Warsztaty będą prowadzone w języku niemieckim.

Tegoroczne warsztaty „Kein Kinderspiel!/No Child’s Play!” odbędą się w Hamburgu w dniach 17-22 sierpnia. Będą poświęcone niemieckiej literaturze dla dzieci i młodzieży oraz roli tłumacza. W programie znajdą się m.in. wykłady i zajęcia poświęcone językowi, jakim posługuje się współczesna niemiecka młodzież, a także tematom, trendom i gatunkom dzisiejszych niemieckich książek dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie również omówienia problemów zawodu tłumacza.

Warsztaty skierowane są do tłumaczy niemieckiej literatury dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu i podróży. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą aplikacje tłumaczy z Europy Centralnej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, Północnej Afryki i Turcji. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: info@jugendliteratur.org do drugiego maja 2014 r.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.
Pełny program warsztatów znajduje się tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31072,uwaga-tlumacze!.html

|