kwi
29

Seminarium poświęcone e-bookom

16 maja 2014 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie (al. Niepodległości 213) odbędzie się wyjątkowe seminarium dotyczące obecności e-booków w bibliotece. Zgłoszenia można wysyłać do 10 maja 2014 r.

Jak wynika z ostatnich sondaży, przeprowadzonych m.in. przez Instytut Książki, tylko 62 placówki biblioteczne oprócz tradycyjnych książek udostępniają także e-booki, 26 oferuje wypożyczenie czytnika a-booków, a 151 bibliotek posiada dostęp do serwisów internetowych umożliwiających wypożyczanie oraz korzystanie z książek w formatach elektronicznych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w niemieckich czy szwedzkich bibliotekach publicznych posiadających bogatą ofertę e-booków.

Majowe seminarium „E-booki w bibliotece” jest skierowane do bibliotekarzy, wydawców i wszystkich tych, którzy interesują się funkcjonowaniem książek elektronicznych na rynku. Ma ono na celu przedstawienie możliwości rynku książki elektronicznej, a także sposobów wdrażania wypożyczeni e-booków w ofercie bibliotek. Wybitni prelegenci – również ze Szwecji czy Niemiec – przybliżą wyzwania, jakie zostaną postawione przed wydawcami i bibliotekarzami w związku z rozwijającym się rynkiem sprzedaży e-booków, wytłumaczą też m.in., w jaki sposób wydawnictwa i placówki biblioteki mogą ze sobą współpracować, aby upowszechnić korzystanie z publikacji elektronicznych. Z uwagi na wystąpienia zagranicznych gości, organizatorzy seminarium zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

Program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie Instytutu Książki – czyli tutaj.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 maja 2014 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/w-instytucie,o-nas,31055,e-booki-w-bibliotece—seminarium.html

|