maj
5

Polak zwycięzcą w międzynarodowym konkursie

Michał Maciej Bartosik – wybitny architekt oraz designer z Wałbrzycha, który mieszka na stałe w Toronto – zdobył złoto w prestiżowym konkursie A’Design Awards 2013-14. Jury nagrodziło jego wyjątkową lampę nazwaną Tensegrity Space Frame Lights.

Projektowi, który stworzył Michał Maciej Bartosik bliżej do architektonicznej konstrukcji niż źródła światła. To wynik jego wieloletnich eksperymentów z techniką. Lampa składa się wyłącznie ze świetlówek i przewodów elektrycznych. Świetlówki ułożone mozaikowo dają dwa różne wzory światła o mocy 20 W. Jak tłumaczą członkowie jury, pomysł Bartosika to udany mariaż struktury i światła.

Michał Maciej Bartosik otrzymał złotą statuetkę w kategorii „A’Lighting Products and Projects”. Polak podzielił się złotem z angielskim designerem, Davidem Irwinem, nagrodzonym za projekt aluminiowej lampy „M Lamp”. Do tej konkurencji zgłoszono kilka tysięcy prac z całego świata.  

Michał Maciej Bartosik urodził się w Wałbrzychu. Studiował architekturę i architekturę krajobrazu w Krakowie, a także architekturę na uniwersytecie w Toronto, gdzie obecnie wykłada. Jego wspaniałe prace wielokrotnie nagradzano i wystawiano w galeriach oraz na targach na całym świecie. Obecnie pracuje nad nowymi projektami, a także przygotowuje się do wystawy w Ostrawie.

W ramach konkursu A’Design Award 2013-14 nagradza się najlepsze projekty architektoniczne oraz design (m.in. przedmiotów wyposażenia wnętrz, oświetlenia, elektroniki, motoryzacji, mody czy zabawek). Prace w 105 kategoriach oceniają znakomici projektanci, architekci, wykładowcy oraz dziennikarze.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/polak-zwyciezyl-w-miedzynarodowym-konkursie-malzenstwo-struktury-i-swiatla,422762.html

|