maj
16

Islandzka poezja w Warszawie

17 maja 2014 r. (w ramach tegorocznej Nocy Muzeów) o godz. 19.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się wiosenny wieczór islandzkiej poezji z udziałem trzech wybitnych poetek: Gerður Kristný, Kristín Svava Tómasdóttir i Lindy Vilhjálmsdóttir. Dla publiczności przygotowano arkusze z tłumaczeniami islandzkich wierszy.

Spotkanie z islandzkimi poetkami – prowadzone przez Agnieszkę Wolny-Hamkało – to ostatnia polska odsłona wyjątkowej inicjatywy „ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski”. „ORT” to projekt tłumaczeniowy przygotowany przez Instytut Książki mający na celu zaprezentowanie polskich i islandzkich wierszy. W wyniku rozmaitych działań kulturalnych stworzono platformę do dialogu i wymiany inspiracji twórczych między autorami, literaturoznawcami, tłumaczami i czytelnikami z Polski i Islandii.

Po spotkaniu ok. 20:30 w ogrodach BUW-u będzie miała miejsce inauguracja wystawy wierszy  na płocie. Wystawa jest częścią prezentacji poezji w przestrzeni publicznej Warszawy. W najbliższy poniedziałek – 18 maja 2014 r. – znakomite wiersze polskich i islandzkich poetek pojawią się w warszawskim metrze, a w piątek i sobotę także na rowerach jeżdżących po centrum stolicy.

Więcej o programie i poszczególnych wydarzeniach można przeczytać na stronie internetowej projektu – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31149,noc-muzeow-zacznij-od-wierszy.html

|