maj
17

Przed nami kolejna Noc Muzeów

Nadchodzi kolejna edycja Nocy Muzeów! W nocy w 17 na 18 maja 2014 r. wielu miastach w całej Polsce muzea zaprezentują swe wspaniałe zbiory. Takiej wyjątkowej okazji nie wolno przegapić!

Niektórym osobom wizyta w muzeum kojarzy się z czymś nudnym, a oglądanie obrazów, dawnych dokumentów czy innych eksponatów wydaje się stratą czasu. Zadaniem Nocy Muzeów jest zmiana tych przekonań. To doskonała okazja aby stworzyć przyjazny pomost między publicznością a daną kulturalną czy naukową placówką. Zwiedzaniu towarzyszy mnóstwo atrakcji (m.in. znakomite warsztaty, wykłady, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, gry miejskie). Każdego roku Noc Muzeów cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Pierwsza Noc Muzeów czyli Lange Nacht der Museen (co można przetłumaczyć jako „Długa Noc Muzeów”) została zorganizowana w Berlinie w 1997 r. Obecnie Noc Muzeów przygotowuje ponad 120 miast w całej Europie. W Polsce pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Warto zapoznać się z atrakcjami przygotowanymi przez muzea w całej Polsce (np. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Wrocławiu) – programy są dostępne na stronach internetowych poświęconych poszczególnym miastom.

Źródło tekstu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_Muze%C3%B3w
Źródło grafiki: https://pl-pl.facebook.com/Noc.Muzeow

|