maj
27

„Gottland” Mariusza Szczygła w USA

Niedawno w USA ukazał się zbiór reportaży Mariusza Szczygła Gottland w przekładzie Antonii Lloyd-Jones. Przy okazji promocji książki znakomity polski dziennikarz gości w Nowym Jorku – przewidziane są m.in. spotkania, dyskusje czy pokazy filmowe.

W zbiorze reportaży Gottland Mariusz Szczygieł koncentruje się na naszych południowych sąsiadach. Ukazuje czeską historię i zachodzące w Czechach przemiany polityczne kulturowe, przeprowadza wywiady z postaciami z pierwszych stron tamtejszych gazet. Tym samym pokazuje, jak okoliczności zewnętrzne znacząco wpływają na życie ludzi. W Stanach Zjednoczonych Gottland ukazał się nakładem wydawnictwa Malville House. Tę wspaniałą książkę przełożyła wybitna tłumaczka Antonia Lloyd Jones.

Promujący angielskie tłumaczenie Gottlandu Mariusz Szczygieł będzie gościem na największych amerykańskich targach książki Book Expo America. Podczas tej imprezy odbędzie się premierowy okaz wyprodukowanych przez czeską telewizję filmów dokumentalnych opartych na reportażach składających się na Gottland. Zaplanowano również spotkanie z Mariuszem Szczygłem, który będzie rozmawiał o swojej książce z tłumaczami – Alexem Zuckerem i Antonią Lloyd-Jones.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31220,mariusz-szczygiel-w-nowym-jorku.html

|