maj
31

Polskie produkty w Hiszpanii

Na Półwyspie Iberyjskim trwa kryzys gospodarczy. Ta sytuacja jest korzystna dla naszych producentów. W Hiszpanii znakomite polskie produkty – i ich niskie ceny – cieszą się sporym uznaniem konsumentów.

Wspaniałe polskie produkty podbijają Hiszpanię – a wszystko za sprawą kryzysu ekonomicznego panującego na Półwyspie Iberyjskim. Z badań wynika, że polsko-hiszpańskie relacje gospodarcze przeszły z deficytu we wzajemnych obrotach handlowych do dużej nadwyżki (jak szacują wybitni specjaliści – to aż 182 mln. Euro po pierwszym kwartale bieżącego roku).

Jak można to wytłumaczyć? Ostatnie kwartały pokazują, że polscy producenci znacznie odważniej przecierają nowe szlaki handlowe. Nie bez znaczenia jest też kryzys panujący na hiszpańskim rynku. To otwiera nowe możliwości polskim eksporterom.

Przez ostatnie dwa lata wskaźnik PKB Hiszpanii spadał, a bezrobocie sięgnęło tam aż 26%. W rezultacie Hiszpanie chcąc zaoszczędzić, coraz chętniej sięgają po tańsze produkty – na przykład polskie.

Źródło tekstu i grafiki: http://biznes.newsweek.pl/polskie-eksport-2014-hiszpania-produkty-spozywcze-newsweek-pl,artykuly,286485,1.html

|