cze
5

Wiersze Krzysztofa Lisowskiego po czesku

Nasi południowi sąsiedzi mogą poznać wspaniałą poezję Krzysztofa Lisowskiego. W Czechach ukazał się właśnie wybór jego znakomitych wierszy Nicości znikaj. Promocja książki odbędzie się dziś, 5 czerwca 2014 r., w Ołomuńcu (Café 87, Denisova 47) o godz. 18.00.

Wiersze Krzysztofa Lisowskiego składające się na tom Nicości znikaj przełożył Vaclav Burian, czeski dziennikarz, publicysta i tłumacz. Ma on w swoim dorobku translatorskim również inne pozycje z literatury polskiej – tłumaczył m.in. książki Miłosza, Krynickiego, Pilcha i Kapuścińskiego. Niedawno został uhonorowany wyjątkowym wyróżnieniem –  Medalem Wdzięczności, który jest symbolicznym podziękowaniem Czechom za odwagę osobistą i pomoc udzieloną opozycji w demokratycznej Polsce.

Krzysztof Lisowski – (ur. w 1954 r.) wybitny polski poeta, redaktor, krytyk literacki, eseista, prozaik, tłumacz i autor felietonów i wierszy dla dzieci. Jako poeta debiutował w 1972 r. Obecnie jest członkiem redakcji miesięcznika „Kraków” i współpracownikiem kilku czasopism („Kresy”, „Nowe Książki”). Laureat wielu prestiżowych nagród literackich.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31285,wiersze-lisowskiego-w-czechach.html

|