cze
10

Dorta Jagić w Krakowie i w Warszawie

13 czerwca 2014 r. o godz. 18:00 w Krakowie odbędzie się spotkanie z wybitną chorwacką poetką Dortą Jagić, a także z tłumaczką jej wspaniałych wierszy – Małgorzatą Wierzbicką.  Prowadzenie: Szymon Kloska.

Już w najbliższy piątek, 13 czerwca 2014 r. o godz. 18:00 w krakowskiej Księgarni pod Globusem (ul. Długa 1) będzie miało miejsce spotkanie z Dortą Jagić – znakomitą chorwacką pisarką, autorką wierszy, prozy i dramatów, a także tłumaczką. Obecnie pracuje nad słownikiem kobiet biblijnych. W Polsce jak dotąd ukazała się jedna jej książkaKanapa na rynku. Utwory składające się na ten tomik przełożyła Małgorzata Wierzbicka, która również będzie gościem piątkowego spotkania.

Warto przypomnieć, że Dorta Jagić jest laureatką wielu prestiżowych nagród. 21 marca 2014 r. otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności. To wyjątkowe wyróżnienie przyznaje się twórcom, którzy w swoich wierszach podejmują temat wolności.

Dorta Jagić będzie również uczestniczyć w Big Book Festival w Warszawie. Spotkanie z tą doskonałą poetką odbędzie się 15 czerwca 2014 r. o godz. 15:00 w Barze Studio przy Placu Defilad. Poprowadzi je Kazimiera Szczuka.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.ikm.gda.pl/2014/06/dorta-jagic-zdobywczyni-nagrody-europejski-poeta-wolnosci-krakowie/

|