cze
15

Twórczość Virgilia Pińery wreszcie po polsku

W najbliższy wtorek – 17 czerwca 2014 r. – o godz. 18:00 w Instytucie Cervantesa w Krakowie odbędzie się dyskusja panelowa „Świat według Virgilia” poświęcona literaturze latynoskiej. To wydarzenie związane z polską premierą prozy Virgilio Pińery.

W polskich księgarniach nareszcie ukazała się literacka spuścizna Virgilia Pińery – wybitnego kubańskiego pisarza (do tej pory znanego w naszym kraju niemal wyłącznie ze względu na przyjaźń z Witoldem Gombrowiczem). W opublikowanej przez Wydawnictwo Universitas książce Zimne opowiadania; Ten, który przyszedł mnie zbawić czytelnik znajdzie kilkadziesiąt wyjątkowych tekstów, utrzymanych w tonie absurdu i groteski. Wszystkie przełożył z języka hiszpańskiego Tomasz Pindel.

Z okazji polskiej premiery opowiadań Virgilia Pińery Instytut Cervantesa w Krakowie (przy ul. Kanoniczej 17) zaprasza do udziału w dyskusji poświęconej temu znakomitemu twórcy, a także arcydziełom prozy latynoskiej, które jeszcze nie doczekały się tłumaczenia na język polski. W rozmowie wezmą udział Tomasz Pindel i Nina Pluta (badaczka literatury latynoskiej), a spotkanie poprowadzi Abel Murcia Soriano.

Pozycja Zimne opowiadania; Ten, który przyszedł mnie zbawić otwiera nową serię: „Las Américas: nieznana klasyka literatury latynoskiej” wydawnictwa Universitas.

Źródło tekstu i grafiki: http://cracovia.cervantes.es/FichasCultura/Ficha95716_61_29.htm

|