lip
1

Powstanie muzeum „Gwiezdnych wojen”

George Lucas, wybitny reżyser, zdecydował, że muzeum Gwiezdnych wojen – kultowej filmowej sagi – powstanie w Chicago. Wśród eksponatów znajdą się m.in. jego pamiątki z okresu kariery filmowej.

O to muzeum zabiegały aż trzy wielkie amerykańskie miasta – Chicago, Los Angeles i San Francisco. Rywalizację wygrało to pierwsze. Wybór Chicago był zaskoczeniem, jeśli weźmie się pod uwagę silne związki George’a Lucasa – znakomitego reżysera – z San Francisco. Tu również mieszczą się wytwórnie filmowe, w których realizowane są efekty specjalne (Lucasfilm i Skywalker Sound).  Rezygnację Lucasa z oferty San Francisco podobno można wytłumaczyć odrzuceniem przez tamtejsze władze propozycji lokalizacji muzeum niedaleko słynnego mostu Golden Gate.  

Muzeum Gwiezdnych wojen zostanie zbudowane na terenie należącej do Lucasa posiadłości leżącej na wybrzeżu jeziora Michigan i będzie prezentować nie tylko pamiątki reżysera, ale również historię oraz rozwój sztuk wizualnych. Wśród eksponatów znajdą się m.in. obrazy i dzieła sztuki autorstwa znanych artystów – m.in. Normana Rockwella, Johna Tenniela i Maxwella Parrisha.  

Otwarcie Museum of Narrative Art. – bo tak będzie się nazywać to wyjątkowe miejsce – planowane jest na 2018 rok.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zaskakujacy-wybor-muzeum-gwiezdnych-wojen-powstanie-w-chicago,443014.html

|