lip
18

Włoskie gesty i rap

Poznanie innej kultury przez muzykę? Dlaczego nie! Konsulat Stanów Zjednoczonych w Mediolanie nakręcił wyjątkowy teledysk do piosenki w rytmie rapu, w którym pokazuje Amerykanom najważniejsze włoskie gesty. Film obejrzało już tysiące internautów.

Jak tłumaczą twórcy filmu, sama znajomość języka włoskiego nie wystarczy, aby umiejętnie się porozumieć. Trzeba jeszcze znać najważniejsze włoskie gesty – a te zostały zaprezentowane w edukacyjnym teledysku nakręconym na ulicach Mediolanu i w siedzibie amerykańskiego konsulatu. Bohaterem klipu jest młody przebywający we Włoszech Amerykanin, który w żaden sposób nie może się porozumieć z mieszkańcami, bo nie zna najprostszych gestów, jakich używają Włosi na co dzień.  Teledysk rozpowszechniono we włoskich mediach i na portalach internetowych. Obejrzały go już tysiące osób.

Dzięki temu znakomitemu muzycznemu materiałowi można się dowiedzieć, jak pokazać m.in., że jest się głodnym, albo że coś zupełnie nas nie obchodzi. Nauczyciele w rytmie rapu uczą, jak przy pomocy gestów poprosić o kawę, wodę lub wino, zapytać „czego chcesz” lub dać do zrozumienia, że zakończyło się rozmowę.

Poniżej prezentujemy ten zabawny teledysk:

W języku włoskim naprawdę wiele można wyrazić bez słów. Jednak  warto pamiętać, że niekiedy różnice między gestami są niewielkie i mogą zupełnie zmienić ich znaczenie!

Źródło tekstu: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sam-jezyk-wloski-nie-wystarczy-rapem-ucza-gestow,445864.html
Źródło filmu: https://www.youtube.com/watch?v=v2Y-L-dKeEo

|