lip
20

Polski znaczek nagrodzony

Wyjątkowy znaczek wydany przez Pocztę Polską zwyciężył w 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej w Asiago we Włoszech. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca 2014 r.

Wspaniały znaczek zaprojektowany przez Agnieszkę Sancewicz, wybitną artystkę, wydano z okazji 455 rocznicy powstania Poczty Polskiej. Przedstawia słoje przeciętego pnia dębu, które symbolizują wielowiekową tradycję. Jak tłumaczy autorka projektu, dąb to drzewo królewskie, a sadząc je możemy być pewni, że jego widok ucieszy kolejne pokolenia. Tę znakomitą pracę nagrodzono Grand Prix, czyli Medalem Prezydenta Republiki Włoskiej.

Tytuł „najpiękniejszego znaczka na świecie” to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W 2012 roku nagrodzono zieloną emisję z żubrem, w 2009 r. wyróżniono znaczek „Kocham Cię” związany z dniem zakochanych, w 2008 r. uznanie zdobyła emisja dokumentująca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie. Z kolei w 2007 r. – „Dzień Ziemi w Polsce”. W 1982 r. jury zachwycił znaczek „Piękna jesteś, rzeko Wisło”.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/najpiekniejszy-na-swiecie-znaczek-pocztowy-jest-z-polski,447247.html

|