lip
24

Morskie Oko jednym z najpiękniejszych jezior świata

Wybitni dziennikarze z gazety „The Wall Street Journal” umieścili Morskie Oko na liście pięciu najpiękniejszych jezior na świecie. Nazwali ten wspaniały tatrzański akwen „ukrytym diamentem”.

Czym można wytłumaczyć to znakomite wyróżnienie dla polskiego jeziora? Dziennikarzy „The Wall Street Journal” zachwycił przede wszystkim malowniczy krajobraz, który rozciąga się wokół Morskiego Oka. Jak możemy przeczytać w artykule: „Leżące na granicy między Polską a Słowacją Tatry, najwyższy punkt w paśmie Karpat, są upstrzone przejrzystymi jeziorami. Najpiękniejsze jak i największe z nich, Morskie Oko, ulokowane jest na dnie niebiesko-zielonej doliny po polskiej stronie. Lodowate zimą, latem doświadcza oblężenia ze strony kozich stad, które żywią się delikatną roślinnością na jego brzegu”.

Na liście przygotowanej przez „The Wall Street Journal” znalazły się także amerykańskie Jezioro Powell, Jezioro Nakuru w Kenii, Jezioro Czterech Kantonów w Szwajcarii i sieć fińskich jezior Saimaa.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/krakow,50/morskie-oko-wsrod-piatki-najpiekniejszych-jezior-swiata-wg-the-wall-street-journal,451372.html

|