sie
5

Pałac na szynach w Japonii

Ten wspaniały pociąg jest określany jako „pałac na szynach”. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji dziesięć luksusowych wagonów wyposażonych m.in. w dwupoziomowe apartamenty. Ceny biletów nie są jeszcze ustalone.

Zgodnie z projektem JR East Cruise Train ma być najbardziej ekskluzywnym pociągiem w historii światowej kolei. W dziesięciu luksusowych wagonach znajdą się wyjątkowe apartamenty dla trzydziestu czterech pasażerów. Każdy z apartamentów będzie wyposażony w wygodne łóżka, łazienkę, jadalnię oraz meble w stylu tradycyjnej kultury japońskiej. Ponadto będzie można skorzystać z sal konferencyjnych. Unikalną zaletą podróży będzie możliwość obserwowania krajobrazów Japonii – niektóre ściany oraz dachy w tym znakomitym pociągu będą przeszklone.

Jak tłumaczy Ken Okuyama, wybitny projektant JR Cruise Train, jego zamiarem jest stworzyć pociąg, który pozwoli pasażerom docenić przepływ czasu i przestrzeni. Okuyama pracował m.in. dla General Motors, Porsche czy Pininfariny. Obecnie prowadzi własne studio.

W niezwykłą podróż tym ekskluzywnym pociągiem po Japonii będzie się można wybrać dopiero wiosną 2017 roku.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/koleje-przyszlosci-pociag-jak-palac-na-szynach,454663.html

|