sie
14

Najtańsze hotele w Europie

Jak wynika z badań, obecnie Warszawa może się poszczycić niskimi cenami hotelowych pokoi. Taniej w Europie można zanocować jedynie w Sofii w Bułgarii.

Sierpień jest najlepszym pod względem ekonomicznym czasem na urlop. Można to łatwo wytłumaczyć – ceny za nocleg w stolicach Europy wyraźnie spadają. Dane opracowane przez jedną z porównywarek hoteli nie pozostawiają wątpliwości – Warszawa jest jedną z najtańszych europejskich stolic jeśli chodzi o sierpniowe ceny hotelowych pokoi. Wybitni specjaliści przeanalizowali ceny w minimum stu hotelach w każdym z badanych miast. W tym rankingu Warszawę (233 złote za nocleg) wyprzedza tylko Sofia (za noc spędzoną w hotelu w bułgarskiej stolicy płaci się 229 złotych).

W pierwszej dziesiątce najtańszych stolic przeważają miasta Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie przeciętna cena noclegu często nie przekracza trzystu złotych. Przykładowo nocleg w rumuńskiej stolicy kosztuje 266 złotych, zaś serbskim Belgradzie – 283 złote. Za nocleg w Kijowie (Ukraina) musielibyśmy zapłacić 299 złotych, a w Skopje (Macedonia) – 295 złotych. Jeśli odwiedzalibyśmy słowackie tereny i Bratysławę, nocleg wyniósłby 308 złotych. W rankingu znalazł się ponadto m.in. Madryt i Budapeszt.

Być może warto wykorzystać ostatnie dni wakacji na wyjątkowo tanią wizytę w którejś z europejskich stolic?

Źródło tekstu i grafiki: http://biznes.newsweek.pl/ceny-hoteli-w-warszawie-jednymi-z-najnizszych-w-europie-newsweek-pl,artykuly,345221,1.html

|