wrz
4

Bollywood w Krakowie

Wyjątkowe krakowskie zabytki – Wawel, Barbakan, Sukiennice czy Wieża Ratuszowa – pojawią się w bollywoodzkiej komedii sensacyjnej „Bangistan”. W filmie zagrają również wybitni polscy aktorzy.

„Bangistan” to pierwsza od lat tak duża międzynarodowa produkcja w Polsce oraz pierwszy polsko-hinduski film z tak wielkim budżetem. To komedia sensacyjna z jedną sceną tańca znaną z filmów Bollywood. W produkcji wystąpią najsłynniejsze gwiazdy hinduskiego kina, m.in. Riteish Deshmukh (na zdj.) i Pulkit Samrat. Nie zabraknie również znakomitych polskich aktorów – zobaczymy Cezarego Pazurę, Tomasza Karolaka i Martę Żmudę-Trzebiatowską. Ponadto na ekranie zostaną uwiecznione znane krakowskie zabytki – Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Barbakan czy budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak tłumaczą twórcy, finałowe sceny filmu z efektami pirotechnicznymi powstaną w plenerze przed Operą Krakowską. Trwają zdjęcia. Aktorzy dobrze się czują w Krakowie. Na konferencji prasowej zaprezentowali swoje zdolności językowe – potrafili się przedstawić po polsku oraz odpowiedzieć na pytanie „jak się masz?”

„Bangistan” wiosną trafi do indyjskich kin. Polska premiera planowana jest na jesień 2015 roku.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.rp.pl/artykul/9131,1137053-Bollywood-kreci-w-Krakowie.html

|