paź
26

Komiks o smakach Japonii

Niedawno w polskich księgarniach ukazał się wyjątkowy japoński komiks Samotny smakosz. To historia człowieka, który chętnie poznaje nowe smaki, stale oczekuje wspaniałych kulinarnych doznań. Obecnie ta pozycja cieszy się ogromną popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Bohaterem tej znakomitej książki jest Inogashira Gorō, którego hobby jest poznawanie smaków. Podczas wyjazdów służbowych, w czasie wolnym od pracy stale szuka nowych doznań kulinarnych. Jada na dworcach, rodzinnych restauracjach czy znanych lokalach. Samotnie odkrywa różnorodność kulinarnego świata Japonii. Masayuki Kusumi i Jirō Taniguchi stworzyli niezwykły komiks pełen sugestywnych ilustracji. Dzięki temu Samotny smakosz to świetna pozycja zarówno dla tych, którzy – podobnie jak bohater tej historii – cenią sobie kulinarne eksperymenty, jak i dla miłośników komiksu. Japońscy czytelnicy pokochali tę książkę. Na jej podstawie zrealizowano serial, który doczekał się już czwartego sezonu.

Oprócz opowieści o podróżach kulinarnych w Samotnym smakoszu znajdziemy krótkie teksty poświęcone potrawom pojawiającym się w powieści graficznej. W świat bogatej japońskiej kuchni zabierze czytelników Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalista, wybitna tłumaczka, dziennikarka, autorka książek Tradycje kulinarne Japonii i Japońskie słodycze (ta druga publikacja zdobyła grand prix w prestiżowym konkursie Gourmad World Cookbook Awards oraz została uznana za najlepszą na świecie książkę z 2013 roku przedstawiającą kuchnię japońską.

Warto zapoznać się z kuchnią Kraju Kwitnącej Wiśni w tak atrakcyjnej formie!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/samotny_smakosz.php

|