paź
28

Warsztaty poetyckie dla tłumaczy

Fundacja Miasto Literatury oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe organizują wyjątkowe poetyckie warsztaty interpretacyjno-przekładowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się przekładem poetyckim. Takiej okazji nie można przegapić!

Seminaria będą poświęcone interpretacji i przekładowi wierszy wybitnych twórców: Marie Lundquist (Szwecja), Charlesa Simica (USA) oraz Uroša Zupana (Słowenia). Zajęcia odbędą się w Pawilonie Wyspiańskiego (Plac Wszystkich Świętych 2, Kraków) i poprowadzą naukowcy oraz znakomici tłumacze. Na koniec warsztatów odbędzie się seminarium z udziałem samych autorów goszczących na Festiwalu Miłosza.

Warsztaty dla grupy słoweńskiej odbędą się w dniach 24.11.2014 i 1.12.2014 r. (prowadzenie Bojana Todorović i Katarina Salamun-Biedrzycka). Warsztaty przekładu z języka angielskiego będą miały miejsce w dniach 25.11.2014 i 02.12.2014 r. i poprowadzą je Magdalena Heydel, Agata Hołobut i Paweł Próchniak. Z kolei grupa zainteresowana poezją szwedzką spotka się 26.11.2014 i 03.12.2014 r. (warsztaty poprowadzą Piotr de Bończa Bukowski i Zbigniew Kruszyński. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 17-19.

Zgłoszenia zawierające  dane osobowe, kontaktowe, krótki list motywacyjny oraz przekład zadanego tekstu (odpowiednie teksty można pobrać ze strony internetowej Festiwalu Miłosza – tutaj) należy kierować na adres warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl do 15 listopada 2014 roku. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,31988,warsztaty-przekladu-poetyckiego.html

|