paź
30

Apartamenty rodem z Hogwartu

W jednym z londyńskich hoteli powstały pokoje, których tematem przewodnim jest świat Harry’ego Pottera – słynnego czarodzieja z powieści Joanne K. Rowling. Apartamenty urządzono tak, aby przywodziły na myśl komnaty Hogwartu.

W hotelu Georgian House w angielskiej stolicy powstały apartamenty, które zaaranżowano na komnaty Harry’ego Pottera – wybitnego czarodzieja znanego z serii znakomitych powieści Joanne K. Rowling. Pokoje utrzymane są w stylu imitującym gotyk. Wyposażono je w magiczne przedmioty  – kufry, kotły, eliksiry, a także księgi zaklęć. Wielbiciele Harry’ego Pottera zareagowali entuzjastycznie – na forach internetowych nie brakuje komentarzy wychwalających ten wyjątkowy pomysł i jego realizację. Wielu fanów zadeklarowało swój pobyt w czarodziejskich apartamentach.

Przebywający w Londynie miłośnicy książek o słynnym czarodzieju, mogą się wybrać w podróż śladami Harry’ego Pottera. To właśnie tutaj powstało wiele filmowych scen z ekranizacji powieści Rowling. Przykładowo peron 9 ¾ znajduje się na dworcu King Cross, pierwsza scena latania na miotle została nakręcona w Zamku Alnswick, a w ulica Pokątna to w rzeczywistości Leadnhall Market.

Na cykl o Harrym Potterze składa się siedem tomów. Wszystkie zostały przetłumaczone na język polski przez Andrzeja Polkowskiego.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalki,5/alohomora-otworz-magiczne-drzwi-do-komnaty-harry-ego-pottera,481889.html

|