lis
7

Wspaniałe wyróżnienie dla Krakowa

Według wybitnych specjalistów z magazynu „Which” Kraków jest najbardziej przyjaznym z miast Europy z punktu widzenia krótkiego turystycznego wyjazdu. Małopolska stolica zajęła pierwsze miejsce w rankingu obejmujących aż 45 miast.


Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu angielskiego magazynu „Which”. Znakomici specjaliści przeprowadzili badanie 45 europejskich miast. W sondażu wzięło udział 4585 respondentów. Zapytano ich m.in. o zakwaterowanie, wyżywienie, atrakcje kulturalne, łatwość poruszania się, ofertę detaliczną, nastawienie do zagranicznych turystów, a także kwestie ekonomiczne (ceny, jakość usług). Wszystko pod kątem tzw. „city breaks” (co można przetłumaczyć jako „krótki turystyczny wyjazd”). Małopolskiej stolicy przyznano pięć gwiazdek w kategorii walorów kulinarnych i przyjaznego stosunku do obcokrajowców, a cztery gwiazdki za wyjątkowe atrakcje turystyczne i możliwość taniego zakwaterowania.

Na drugim miejscu znalazło się Monachium, na trzecim Praga, a na czwartym Berlin. Za niemiecką stolicą uplasował się Budapeszt, później, Tallin, Barcelona i Wiedeń. Warszawa zajęła 37 miejsce. 

Źródło tekstu i grafiki: http://stylzycia.newsweek.pl/najciekawsze-miejsca-w-europie-newsweek-pl,artykuly,350972,1.html#kategoria

|