lis
8

Literatura polska w Stambule

Dziś – 8 listopada 2014 roku – w Stambule rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowych targów książki. To wspaniałe wydarzenie literackie i wydawnicze w Turcji. Nie brakuje stoiska z literaturą polską.

Podczas tegorocznych targów książki w Stambule Instytut Książki po raz pierwszy wystąpi z własnym stoiskiem. Zwiedzający będą mogli zapoznać sie z polskimi książkami oraz bogatą ofertą literacką dla tureckich wydawców. Wystawie polskich nowości towarzyszą katalogi „New Books from Poland” oraz „Modern Classics” prezentujące ważne i ciekawe tytuły warte tłumaczenia. Przygotowano również specjalną gazetę targową „Polonya dan kitaplar” (czyli „Książki z Polski), na którą składają się dwa obszerne artykuły o polsko-tureckich stosunkach kulturowych (autorem jest Witold Szabłowski, znany ze znakomitych reportaży) oraz szkic Justyny Sobolewskiej poświęcony literaturze polskiej.

Jednym z gości targów będzie Janusz Głowacki, wybitny polski pisarz, którego książka Good night Dżerzi ukazała się w tym roku w Turcji (przekład – Neşe Yüce). Spotka się on z czytelnikami 16 listopada o godzinie 14:15 na terenie targów.

Tegoroczne targi w Turcji potrwają do 16 listopada 2014 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://culture.pl/pl/wydarzenie/polska-literatura-na-miedzynarodowych-targach-ksiazki-w-stambule

|