lis
29

Najgrubsze książki świata

Jak się okazuje, obecnie najgrubszą książką świata jest wyjątkowa antologia Das dickste Buch des Universums. Ta pozycja jest efektem konkursu literacko-plastycznego związanego z bezpieczeństwem dzieci na drogach.

Obecnie najgrubszą książką świata jest dostępna wyłącznie na zamówienie niemiecka pozycja Das dickste Buch des Universums (co można przetłumaczyć jako „Najgrubsza książka wszechświata”). Po raz pierwszy została zaprezentowana publicznie w październiku 2010 r. na Targach Książki we Frankfurcie. Ma 408 centymetrów grubości, 50 560 stron i waży 220 kilogramów. Na tę pozycję składają się prace plastyczne i literackie ponad 40 000 dzieci nadesłane na konkurs poświęcony bezpieczeństwu najmłodszych na drogach. 

Najgrubszą książką dostępną w regularnej dystrybucji (na zdj.) jest zbiór wszystkich powieści i opowiadań, w których występuje panna Marple – postać stworzona przez Agathę Christie, wybitną angielską pisarkę, autorkę wielu znakomitych kryminałów. Ta pozycja – wydana w 2009 r. nakładem wydawnictwa Harper Collins – ma nieco ponad 32 centymetry grubości, 4032 strony i waży ponad 8 kilogramów. Kosztowała 1000 funtów. 

Źródło tekstu i grafiki: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=916911

|