gru
3

Literatura polska w Guadalajarze

Agnieszka Taborska – wybitna pisarka i tłumaczka – gości na Międzynarodowych Targach Książki w Guadalajarze. Tam zostanie zaprezentowana jej znakomita książka Senny żywot Leonory de la Cruz, która właśnie ukazała się w Meksyku.

Międzynarodowe Targi Książki w Guadajarze rozpoczęły się 29 listopada 2014 r. To największe targi branży wydawniczej języka hiszpańskiego na kontynencie amerykańskim. Tej wyjątkowej imprezie towarzyszy m.in. dziewięciodniowy festiwal literacki, który gromadzi setki pisarzy. W tym roku krajem zaproszonym jest Argentyna. 

Podczas Targów będzie mieć premierę meksykańskie wydanie książki Senny żywot Leonory de la Cruz Agnieszki Taborskiej (w przekładzie Xaviera Farré). Agnieszka Taborska oraz Selena Kimball (która stworzyła kolaże zawarte w tym tomie) zaprezentują książkę czytelnikom już dziś, 3 grudnia 2014 r. Ponadto autorka weźmie udział w Festiwalu Kultur Europejskich zorganizowanym w ramach programu towarzyszącego targom oraz spotka się z czytelnikami w Bibliotece im. J. Vasconcelosa w mieście Meksyk. Warto przypomnieć, że Agnieszka Taborska zajmuje się również tłumaczeniami (ma w swoim dorobku m.in. przekłady twórczości Philippe’a Soupaulta, Gisèle Prassinos, Rolanda Topora, Spaldinga Graya). 

Międzynarodowe Targi Książki w Guadajarze zakończą się 7 grudnia 2014 r. 

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32217,polskie-ksiazki-w–guadalajarze.html

|