gru
4

Książka kucharska Mary Poppins

Ostatnio w naszych księgarniach pojawiła się kolejna wspaniała książka P. L. Travers nawiązująca do serii o wyjątkowej niani Mary Poppins. Lektura Mary Poppins w kuchni oraz Mary Poppins od A do Z to wspaniała rozrywka dla dzieci oraz rodziców.

Na książkę P. L. Travers, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar, składają się dwa tytuły: Mary Poppins w kuchni i Mary Poppins od A do Z. Dzięki pierwszej pozycji dziecko będzie mogło poznać przepisy na łatwe do przyrządzenia angielskie dania (na przykład znakomite bożonarodzeniowe ciasteczka czy słynny brytyjski pudding) i spróbować swoich sił w kuchni. Z kolei w Mary Poppins od A do Z mały czytelnik znów spotka się z rodziną Banksów – i na pewno będzie się dobrze bawił, czytając kolejne humorystyczne historyjki i wiersze. Obie pozycje przełożył Stanisław Kroszczyński.

„Mary Poppins” to seria znakomitych książek dla dzieci. Tytułowa bohaterka – oschła i apodyktyczna niania – raczej nie wzbudza sympatii. A jednak tylko ona potrafi otworzyć przed swoimi podopiecznymi drzwi do krainy wyobraźni. Dzięki niej dzieci przeżywają mnóstwo fantastycznych przygód. Kolejne tomy z cyklu o Mary Poppins tłumaczyli na język polski: Irena Tuwim, Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek, Stanisław Kroszczyński.

Warto powrócić do ponadczasowej klasyki literatury dziecięcej – samemu lub z dzieckiem.  

Źródło tekstu i grafiki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=marypoppins&bt=08-mary-poppins-a-z-w-kuchni&fr=k#

|