gru
13

Hanna Krall nagrodzona

Hanna Krall – znakomita dziennikarka i reporterka – została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Juliana Tuwima. Wyniki ogłoszono w Tetrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi podczas gali zorganizowanej w ramach VIII edycji Festiwalu Puls Literatury.

Nagroda Literacka im. Juliana Tuwima (nawiązująca do przedwojennej Nagrody Literackiej Miasta Łodzi) jest przyznawana za całokształt twórczości. Pisarz zostaje wyróżniony za wysoką jakość swoich książek oraz uwrażliwienie na sprawy społeczne. W ubiegłym roku tę prestiżową nagrodę otrzymała Magdalena Tulli – wybitna pisarka i tłumaczka. Tegoroczna laureatka została uhonorowana za całokształt twórczości (jednym z jej najbardziej znanych reportaży jest Zdążyć przed panem Bogiem – pozycja oparta na wywiadzie z Markiem Edelmanem).

To wspaniałe wyróżnienie wręczane jest podczas Festiwalu Puls Literatury. Nazwa imprezy nawiązuje do czasopisma „Puls”, które ukazywało się poza cenzurą w latach 1977-1981 (jego współzałożycielem i redaktorem naczelnym był poeta Jacek Bierezin). Oprócz wyjątkowej statuetki Hanna Krall otrzymała również gratyfikację finansową w wysokości 50 tys. zł.  

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32267,nagroda-im–tuwima-dla-hanny-krall.html

|