gru
20

Budowle z klocków Lego w Warszawie

Od 13 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie można zwiedzić niezwykłą wystawę. Na ekspozycję składa się 140 wspaniałych makiet zbudowanych z klocków Lego. Możemy zobaczyć m.in. jedenastometrowego Titanica i Pałac Kultury.

To największa w Polsce (oraz jedna z największych na świecie) wystawa budowli z klocków Lego. Ekspozycja zajmuje 2,3 tys. metrów kwadratowych. Można zobaczyć 140 wyjątkowych makiet – wśród nich Titanica, a także Stadion Narodowy (na zdj.) czy Pałac Kultury. Nie zabraknie też makiet powiązanych ze znanymi książkami czy filmami – na wystawie możemy się przenieść m.in. w świat Harry’ego Pottera (czarodzieja znanego z serii powieści wybitnej angielskiej pisarki Joan K. Rowling), a także Gwiezdnych Wojen.

Jak tłumaczą organizatorzy, wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca oraz wydarzenia znane nie tylko z bajek czy filmów, ale także sceny historyczne oraz rozmaite budowle – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Dzięki temu najmłodsi zwiedzający (choć nie tylko oni) poszerzą wiedzę z zakresu historii, geografii czy architektury.

Twórcy sporo miejsca poświęcili również kwestiom technicznym oraz motoryzacyjnym. Na wystawie można zobaczyć makiety prezentujące samolot, śmigłowiec, samochód wyścigowy czy terenowy, a także holownik. Na uwagę zasługują znakomite projekty polskich samochodów z czasów PRL-u.

Wystawę będzie można zwiedzać do 15 lutego 2015 r. Żaden miłośnik słynnych duńskich klocków nie powinien jej przegapić!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wystawaklockow.pl/warszawa.php

|