gru
21

O języku polskim dla dzieci

Ostatnio w księgarniach pojawiła się wyjątkowa pozycja poświęcona językowi. Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej autorstwa Joanny Krzyżanek to znakomity poradnik przeznaczony dla najmłodszych użytkowników polszczyzny.

Joanna Krzyżanek w Księdze językowych porad Lamelii Szczęśliwej w przystępny i zabawny sposób tłumaczy dzieciom zawiłości języka polskiego. Czytelnicy dowiedzą się na przykład co to jest pleonazm, kiedy „ciągnie się kogoś za język”, a kiedy „mówi się, co ślina na język przyniesie”.  Dzięki atrakcyjnej formie łatwiej przyswoją sobie zasady poprawnej polszczyzny. Kilka stron książki można obejrzeć np. na stronie jednego z portali internetowych poświęconych literaturze – wystarczy kliknąć tutaj.

W książce Joanny Krzyżanek można znaleźć wiele ciekawych, przepełnionych humorem opowieści i fantastycznych postaci. Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej to bogato ilustrowany, barwny i intrygujący poradnik językowy. Przy takiej nauce nie można się nudzić!

Warto zapoznać dziecko z Księgą językowych porad Lamelii Szczęśliwej i w ten sposób kształtować odpowiednie nawyki językowe.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=921460

|