gru
27

Warsztaty dla tłumaczy języka hiszpańskiego

10 stycznia 2015 r. odbędą się interesujące warsztaty dla tłumaczy z języka hiszpańskiego, którzy chcieliby poznać słownictwo związane z szeroko rozumianą działalnością biznesową oraz sprawdzić się w przekładach tekstów z tej dziedziny. Zgłoszenia można nadsyłać do 29 grudnia 2014 r.

Te znakomite warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą poznać hiszpańskie słownictwo związane z działalnością biznesową oraz przetłumaczyć teksty charakterystyczne dla tej dziedziny – studentów kierunków tłumaczeniowych, filologicznych oraz studiów podyplomowych, tłumaczy pisemnych, osób pracujących w spółkach o kapitale zagranicznym i mających kontakt z pismami w języku hiszpańskim, a także wszystkich chętnych, którzy zamierzają poznać i zrozumieć język hiszpański w biznesie. Wymagany poziom kompetencji językowej to C1/C2.

Poprzez ćwiczenia uczestnicy będą doskonalić znajomość słownictwa, a także tłumaczyć (indywidualnie i grupowo) teksty w obie strony w ramach danej kombinacji językowej. Szkolenie ma charakter praktyczny i interaktywny.  Poruszane podczas szkolenia zagadnienia to m.in.: zarządzanie kadrami, bankowość i finanse, system podatkowy, giełda, podróże służbowe i komunikacja.

Zajęcia prowadzi Agata Joanna Kornacka, wybitna tłumaczka pisemna i ustna, tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego (w swoim dorobku translatorskim ma m.in. teksty techniczne i specjalistyczne). Jest wykładowcą w Instytucie Lingwistyki Stosowanej oraz nauczycielką języków obcych.

Warsztaty odbędą się 10.01.2015 r. w godzinach 10-17 w siedzibie Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich w Warszawie (ul. Puławska 138 A/2). Zgłoszenia można nadsyłać do 29 grudnia 2014 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.szkolenia.stp.org.pl/szkolenie/2015/120

|