sty
9

Strona internetowa Murakamiego

Jeszcze w styczniu pojawi się tymczasowa strona internetowa, na której Haruki Murakami – wybitny współczesny pisarz – będzie mógł odpowiedzieć na pytania czytelników. Autor Przygody z owcą należy do najbardziej skrytych japońskich twórców.

Haruki Murakami, autor znakomitych powieści i opowiadań, ceni sobie swoją prywatność. Unika występowania w programach telewizyjnych czy audycjach radiowych, rzadko zgadza się na udzielenie wywiadu prasie. Nie korzysta też z portali społecznościowych. Jak twierdzi, nie czyta nawet recenzji swoich książek. Zazwyczaj stroni od kontaktu z czytelnikami.

A jednak już 15 stycznia 2015 r. ruszy strona internetowa „Murakami-san non tokoro” (co można przetłumaczyć jako „Przestrzeń Murakamiego”), za pośrednictwem której w miarę możliwości odpowie na maile czytelników.  

W Polsce japoński pisarz cieszy się niesłabnącą popularnością. Do jego najbardziej znanych książek należą: Przygoda z owcą, 1Q84, Kronika ptaka nakręcacza, Norwegian Wood, Kafka nad morzem czy Ślepa wierzba i śpiąca kobieta. Najwięcej utworów Murakamiego przełożyła na język polski Anna Zielińska-Elliott. Wśród tłumaczy tej prozy znaleźli się także Aldona Możdżyńska, Anna Horikoshi, Dorota Marczewska i Jędrzej Polak.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/haruki-murakami-otworzy-strone-internetowa,503612.html

|