sty
22

Ulepszenie automatycznego translatora

Czy nadchodzi rewolucja w tłumaczeniach? Google w ciągu najbliższych dni zamierza ulepszyć aplikację Tłumacz dostępną na urządzeniach z Androidem i iOS. Dzięki temu tłumaczyć będzie można nie tylko napisy czy szyldy, ale nawet prowadzoną na żywo rozmowę.

Wybitni specjaliści z Google zamierzają w najbliższych dniach wprowadzić nową wersję wyjątkowej aplikacji Google Tłumacz dostępnej na urządzeniach z iOS oraz z Androidem. Dzięki udostępnieniu nowych funkcji tłumaczenia symultaniczne mają być jeszcze łatwiejsze.

Aplikacja Word Lens pozwala na tłumaczenie dowolnych napisów, które widzimy przez obiektyw aparatu w smarfonie czy tablecie. Wystarczy skierować telefon w trybie aparatu na tekst, aby uzyskać przekład. Nie jest nawet konieczne robienie zdjęcia, ani dostęp do internetu. Funkcja działa obecnie dla języka angielskiego i hiszpańskiego.  

Tłumaczenie rozmowy „na żywo” to kolejna przydatna innowacja w nowej wersji aplikacji. Google Tłumacz technicznie będzie przekładać na język obcy nasze słowa. Wystarczy wcisnąć przycisk mikrofonu, mówić w wybranym języku (który aplikacja automatycznie rozpoznaje) i ponownie kliknąć ikonkę mikrofonu.

Zapewne niedługo będzie można przetestować tę aplikację. Czy takie usługi jak Tłumacz Google czy wcześniej wprowadzony Skype Translator mogą sprawić, że bariery językowe zostaną zlikwidowane? Czas pokaże.

Źródło tekstu i grafiki: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/

|