sty
23

Wieczór z dramatami Schnitzlera

Już dziś – 23 stycznia 2015 r. – o godzinie 18:00 w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone znakomitym dramatom Arthura Schnitzlera. Uczestnicy będą m.in. rozmawiać o tłumaczeniach utworów słynnego austriackiego pisarza.

Dyskusja „Schnitzler. Powrót dramaturga” będzie miała miejsce dziś – 23 stycznia 2015 r. – o godzinie 18:00 w Kulturze Liberalnej w Warszawie (ul. Chmielna 15/9). O austriackim dramacie, utworach scenicznych Arthura Schnitzlera, a także polskiej recepcji i tłumaczeniach utworów tego wybitnego pisarza będą rozmawiać Elżbieta Baniewicz, Elżbieta Manthey i Mateusz Żurawski. Spotkanie poprowadzą Justyna Czechowska i Piotr Kieżun.

Arthur Schnitzler jest dziś ceniony przede wszystkim za obrazowanie w swoich książkach społeczeństwa, które wpływało na życie duchowe jednostki, a także przedstawienie trudnych relacji międzyludzkich. Akcję swoich utworów umieszczał przeważnie we Wiedniu. Warto przypomnieć, że niedawno w Polsce nakładem wydawnictwa ADiT ukazała się dwutomowa edycja Dramatów wybranych Schnitzlera.

Wstęp wolny.

Źródło tekstu: http://www.austria.org.pl/NEW/PL/index.php?id=1814
Źródło grafiki: http://www.adit.art.pl/autorzy/

|