lut
13

Intensywny rozwój gospodarczy w Indiach

Jak wynika z badań, obecnie Indie są najszybciej rozwijającą się dużą gospodarką świata. Według wybitnych specjalistów ma to związek ze spowolnieniem ekonomicznym w Chinach.

Prognozy ekonomiczne znakomitych analityków sprawdziły się – Indie (trzecia co do wielkości gospodarka Azji) rozwijają się szybciej od Chin. Jednak nikt nie przypuszczał, że stanie się to tak szybko. Przewidywano raczej, że ten przełom nastąpi za dwa lata.

Jak pokazują statystyki, Indie rozwijały się w trzecim kwartale 2014 w tempie 8,2%, a w ostatnim kwartale – 7,5%. Jednak nawet tak szybki wzrost nie przyniósłby Indiom pierwszego miejsca w gospodarczym rankingu, gdyby nie spowolnienie w obrębie gospodarki chińskiej, która w obu ostatnich kwartałach rozwijała się w tempie 7,3%.  Szacuje się, że jeśli indyjski wzrost będzie kontynuowany, a Chiny wciąż będą rozwijać się wolniej, to nadrabianie zaległości zajmie Hindusom 20-30 lat.

Wzrost znaczenia gospodarczego Indii będzie się na pewno wiązać z wieloma inwestycjami w tym kraju. Można się zatem spodziewać zwiększonego zapotrzebowania na tłumaczenia w z języka hindi oraz języka angielskiego.

Źródło tekstu i grafiki: http://biznes.newsweek.pl/indie-najszybciej-rozwijajaca-sie-gospodarka,artykuly,356933,1.html

|