lut
14

Google i medycyna

Jak pokazują badania, jedno na dwadzieścia zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google dotyczy zdrowia. W związku z tym trwają pracę nad ulepszeniem wyników wyszukiwania związanych z kwestiami medycznymi.

Według statystyk w obliczu choroby wiele osób w pierwszej kolejności korzysta z wyszukiwarki internetowej Google, aby znaleźć informacje o objawach charakterystycznych dla danej przypadłości czy sposobach jej leczenia. Jedno na dwadzieścia pytań dotyczy rozmaitych zagadnień medycznych. Z tego względu postanowiono polepszyć jakość wyników wyszukiwania.

Jeśli będziemy szukać informacji związanych z określonymi chorobami, Google przedstawi wyniki w postaci osobnego okna, w którym wyświetli się podsumowanie najważniejszych faktów dotyczących tych chorób. Te informacje będą pochodzić od wybitnych lekarzy i zostaną wzbogacone o wysokiej jakości rysunki i zdjęcia. Na przykład wpisując „angina”, dowiemy się, jakie są jej najczęstsze objawy, jak bardzo jest zaraźliwa i w jaki sposób można ją leczyć.

Wprowadzenie tej funkcji do Google (na początku tylko w języku angielskim) to kwestia kilku tygodni. Warto zauważyć, że takie narzędzie – systematyzujące najważniejsze informacje – może się w przyszłości okazać pomocne dla tłumaczy przekładających teksty medyczne czy farmaceutyczne.

Źródło tekstu i grafiki: http://technologie.gazeta.pl/

|