lut
16

Polski poeta na Princeton Poetry Festival

Tomasz Różycki będzie pierwszym z polskich poetów, który zaprezentuje swoje wiersze podczas znakomitego wydarzenia literackiego Princeton Poetry Festival. Poezja Różyckiego została entuzjastycznie przyjęta w USA.

Tomasz Różycki (autor takich książek jak Dwanaście stacji, Kolonie czy Anima) to pierwszy polski poeta, który zaprezentuje swoje wiersze na festiwalu literackim jednego z najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetów. W spotkaniu z polskim poetą weźmie udział również wybitna tłumaczka jego wierszy na język angielski – Mira Rosenthal. Warto przypomnieć, że dotychczas w Stanach Zjednoczonych ukazały się dwa tomiki wierszy Różyckiego i zdobyły wyjątkową popularność wśród amerykańskich czytelników.  

Oprócz Tomasza Różyckiego podczas festiwalu wystąpi jedenastu innych poetów reprezentujących cztery kontynenty (wystąpią m.in. autorzy białoruscy, angielscy czy wietnamscy, a także pochodzący z Ghany). Ideą Princeton Poetry Festival jest stworzenie swoistego menu światowej poezji i ukazanie całej gamy literackich smaków. W ramach tego wydarzenia odbywają się również dyskusje dotyczące miejsca poezji we współczesnym świecie.

Piąta edycja Princeton Poetry Festival rozpocznie się 13 marca 2015 roku i potrwa dwa dni.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32573,rozycki-na-princeton-poetry-festival.html

|