lut
25

Coraz więcej turystów odwiedza Japonię

Jak wynika z badań, Japonia wyraźnie zyskuje na popularności. W zeszłym roku Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło ponad 13 milionów turystów. To aż o 30% więcej niż w 2013 roku.

Jak podają statystyki, w 2014 roku padł rekord odwiedzin turystycznych w Japonii. Ponadto w styczniu bieżącego roku Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedziło ponad 1,22 miliona turystów (to o 29% więcej niż w tym samym miesiącu w 2014 roku). Wybitni specjaliści utrzymują, że to zdecydowanie najlepszy styczeń w historii japońskiej turystyki.

Przyczyn wzrostu zainteresowania tym regionem świata można szukać w poluzowaniu polityki wizowej (od 2014 roku mieszkańcy całej Azji mają ułatwiony wyjazd do Japonii), a także przeznaczeniu większych nakładów na promocję japońskiej kultury za granicą. Najwięcej turystów przyleciało z Tajwanu, Korei Południowej. Jednak najwięcej było chińskich turystów (w 2014 roku Japonię odwiedziło o 83% więcej gości z Chin niż w roku ubiegłym).

Czy Japonii uda się osiągnąć założony w strategii turystycznej cel 20 milionów gości rocznie w 2020 roku (wtedy w tym kraju odbędą się letnie Igrzyska Olimpijskie). Znakomici eksperci są ostrożni. Jak utrzymują trzeba najpierw m.in. zwiększyć liczbę hoteli i połączeń lotniczych, udostępnić więcej darmowego Wi-Fi. Konieczne będą też tłumaczenia, aby pojawiło się więcej wielojęzycznych tablic informacyjnych – w pierwszej kolejności w angielskim, w chińskim i koreańskim.

Rozwój turystyczny Japonii może się wiązać z rozlicznymi inwestycjami w tym kraju i zwiększonym zapotrzebowaniem na tłumaczenia w zakresie języka japońskiego.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.rp.pl/artykul/706833,1180559-Japonia-popularna-jak-nigdy-dotad.html

|