mar
2

Sekretna kraina rodzeństwa Brontë

Wspaniała wiadomość dla miłośników twórczości rodzeństwa Brontë! Ostatnio w polskich księgarniach pojawił się Sekret – zbiór młodzieńczych opowiadań Charlotte Brontë związanych z wymyśloną krainą Angrią.

MG nie ustaje w publikowaniu literackiego dorobku rodzeństwa Brontë. To właśnie nakładem tego wydawnictwa ukazały się nieznane wcześniej polskiemu czytelnikowi powieści Charlotte Brontë (Shirley w tłumaczeniu Magdaleny Hume, Profesor w przekładzie Katarzyny Melechy i Niedokończone opowieści, które tłumaczyła Maja Lavergne ), a także znakomite książki Anne Brontë (Lokatorka Wildfell Hall oraz Agnes Grey w tłumaczeniu Magdaleny Hume). Warto również wspomnieć o opublikowanej w Polsce w zeszłym roku biografii Charlotte Brontë pióra Elizabeth Gaskell oraz pozycji Charlotte Brontë i jej siostry śpiące, w której Eryk Ostrowski przedstawia interesujące teorie na temat dorobku sióstr-pisarek.

Teraz polski czytelnik może sięgnąć po wyjątkowe juwenilia Charlotte Brontë. Opowiadania składające się na tom Sekret rozgrywają się w Angrii, krainie wymyślonej w dzieciństwie przez rodzeństwo Brontë. W tych młodzieńczych miniaturkach literackich można znaleźć talent, który ta wybitna angielska pisarka rozwinęła w swoich późniejszych dziełach. To miniatury o miłości, tajemnicach i ważnych wyborach rzutujących na późniejsze życie. Książkę tłumaczyła Paulina Braiter. 

Sekretu nie może przegapić żaden wielbiciel talentu Charlotte Brontë!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwomg.pl/sekret/

|