mar
17

„Dzienniki kołymskie” nominowane do prestiżowej nagrody

Książki Jacka Hugo-Badera, wybitnego polskiego reportażysty, cieszą się ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju. Doceniają go również zagraniczni czytelnicy. Dzienniki kołymskie znalazły się wśród pozycji nominowanych do wyjątkowej nagrody w konkursie Pushkin House Russian Book Prize.

Reportaże Jacka Hugo-Badera mają swoich fanów nie tylko w Polsce. Autor został właśnie nominowany w prestiżowym konkursie Pushkin House Russian Book Prize za znakomitą książkę Dzienniki kołymskie. Warto przypomnieć, że tę pozycję przełożyła na język angielski Antonia Lloyd-Jones, doskonała tłumaczka i propagatorka literatury polskiej.

Nagrodę Pushkin House Russian Book Prize ustanowiono trzy lata temu. Ma ona na celu promowanie książek, które przybliżają Brytyjczykom kulturę Rosji, przedstawiając rosyjską kulturę, literaturę czy sztuki wizualne. Przyznaje się ją pozycjom non-fiction poświęconym Rosji i krajom rosyjskojęzycznym, przetłumaczonym na język angielski w roku poprzedzającym konkurs. Oprócz Jacka Hugo-Badera w finale znaleźli się również m.in. Stephen Kotkin, Catriona Kelly, Peter Finn i Petra Couvée. Zwycięzca otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5 tysięcy funtów.

Laureatów poznamy 18 maja 2015 r.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,32787,londyn-dzienniki-kolymskie-nominowane.html

|